• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Dzieci najwięcej wiadomości przyswajają poprzez własne działanie, dlatego został stworzony inspirujący program edukacyjny, w którego realizację włączyli się uczniowie klasy 1 b 

Program realizowany pod okiem  wychowawczyni Agnieszki Podkowskiej ma na celu przybliżenie uczniom uroków kraju, w którym mieszkają, wzmocnienie poczucia własnej wartości i tożsamości regionalnej, oswojenie z mapą, a także rozwijanie umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej i rozwijanie pozytywnych cech charakteru (życzliwość, tolerancja, szacunek). Dzięki wymianie pocztówkowej  z innymi szkołami, dzieci będą poznawały miejscowości w Polsce i odszukiwały je na mapie. Ta forma uatrakcyjni lekcje zarówno z zakresu  edukacji przyrodniczej (ciekawe zakątki kraju, położenie, zabytki, znajomość mapy), polonistycznej (pisownia, nauka adresowania kartek), a także informatycznej (wirtualne wędrówki po poznanych miejscowościach).

W programie bierze udział 48 szkół z całej Polski, realizacja trwa od IX 2017 roku do VI 2019 r czyli trzy lata. W klasie pierwszej kartki adresuje wychowawczyni, a uczniowie pod pozdrowieniami podpisują się imieniem. W miarę nabywania umiejętności pisania, kartki będą adresować uczniowie. Każdego miesiąca wysyłamy kartki do dwóch szkół i tyle powinniśmy otrzymać.
Pierwsze wrześniowe kartki już wysłaliśmy do koleżanek i kolegów z  Polsko- Angielskiej Szkoły Podstawowej Akademia Ucznia z Wyszkowa i do Szkoły Podstawowej ze Starej Kornicy. Podczas podpisywania kartek i wizycie na poczcie dzieciom towarzyszyło wiele emocji, a to dopiero początek naszej „pocztówkowej podróży po Polsce…”

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube