• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Wychowawczynie klas 1a i 2a  tradycyjnie już świętowały Dzień Edukacji Narodowej, w tym roku wypadający w sobotę, razem ze swoimi uczniami poza terenem szkoły. 14 października wybrały się na całodniową wycieczkę wyjazdową pociągiem do Opola

Dzieci  wraz ze swoimi wychowawczyniami – panią Jolantą Midor i Małgorzatą Konieczną oraz rodzicami stawiły się na dworcu PKP i po założeniu swoich jednakowych czapek i chust udały się do pociągu, który zawiózł je do Opola.

Mimo, że podróż trwała ponad 2 godziny, to uczniowie nie nudzili się.

Słuchali czytanej przez opiekunów książki "O psie, który jeździł koleją". W ten sposób mogli poczuć się jak Lampo - bohater lektury. Po dojechaniu na miejsce klasa 1a udała się do gmachu Radia Opole, a klasa 2a do TVP 3 Opole.

Rozgłośnie te szeroko otworzyły swoje podwoje na przyjęcie gości. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć, jak wygląda praca dziennikarzy, ale również poczuć się jak oni podczas warsztatów.

Po godzinie zajęć grupy wymieniły się rozgłośniami.

Radio Opole pokazał dzieciom sam redaktor naczelny pan Robert Kosicki w towarzystwie pana Pawła Koniecznego, a następnie wręczył wszystkim upominki - koszulki z logo redakcji.

Na dworcu uczniowie zobaczyli kasy biletowe, poczekalnię i zapoznali się z rozkładem jazdy. W drodze powrotnej, w pociągu było bardzo wesoło, wszyscy śpiewali, bawili się w różne zabawy i gry. Nikt nie czuł zmęczenia.

Na dworcu w Głuchołazach czekali stęsknieni rodzice, w ręce których zostały oddane ich pociech.

Uczniowie klas 1a i 2a wraz z wychowawczyniami składają serdeczne podziękowania panom Robertowi, Pawłowi, Mariuszowi oraz pani Ani z TVP 3 za gorące przyjęcie i wspaniałe zajęcia oraz rodzicom: pani Ani, Małgosi, Bogusi, Eli oraz panom Janowi i Arturowi.

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube