• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W tym roku dni biwakowe w naszej szkole wypadły 5 i 6 października. Uczniowie klas starszych spędzili je na wycieczkach kilkudniowych. Klasy młodsze natomiast poznawały najbliższe okolice w ciągu jednego dnia.

Klasy 1a i 2a w piątek przeszły szlakiem Złotych Górników i poznały florę i faunę Parku Krajobrazowego Góry Opawskie.

Oglądały las w szacie jesiennej i  łapały promienie słońca. Dowiedziały się jak nazywają się warstwy lasu. Zbierały grzyby, oczywiście tylko te jadalne i to pod nadzorem pani Jolanty.

Zobaczyły  relikty po wydobyciu złota - Grotę Góralską, płuczki złota oraz usłyszały niektóre  legendy związane z Głuchołazami - o żródełku Żegnalce i o Szubienicznej Górze.

Zaliczyły 300 schodków. Podziwiały panoramę Głuchołaz. 

Na szlaku wspierały dzieci wychowawczynie i pani Anna.

Uczniowie klasy 3a 6 pażdziernika wybrali się na wycieczkę do miejskich Wodociągów.

Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej wychowanków oraz przybliżenie dzieciom istoty procesu oczyszczania wody. Pani kierownik, która oprowadzała dzieci po zakładzie, opowiedziała i pokazała im bardzo dokładnie proces oczyszczania wody. Trzecioklasiści zobaczyli wiele pomp, filtrów oraz innych urządzeń niezbędnych do tego, aby woda nadawała się do picia. Uczniowie zwiedzili również laboratorium i zobaczyli jak bada się wodę. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały od pań laborantek gadżety z logo Wodociągów.


Serdecznie dziękujemy babci Marcela, pani Urszuli, za zaproszenie nas do swojego zakładu pracy oraz miłą gościnę.

O wycieczce klasy 3 b napisała uczennica tej klasy:

W piątek 6 października nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Nysy. Najpierw autobus zawiózł nas do kina na film pod tytułem "Lego Ninjago". To bajka o małych ludzikach z klocków lego, ktore walczą o dobro na świecie.

Po filmie poszliśmy do McDonalds na obiad. Tam wszystkie dzieci dostaly maski.

Na koniec dotarliśmy do sali zabaw "Studio Kids". Bawiliśmy się w berka i skakaliśmy do basenu z kulkami.

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube