• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Zdrowe odżywianie to bardzo ważny element w edukacji dzieci. Szczególne znaczenie ma śniadanie. To najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują sie podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Aby uświadomić to swoim uczniom, wdrożyć ich do przestrzegania 12 zasad zdrowego odżywiania i systematycznego spożywania śniadania wszystkie  wychowawczynie klas I -III wraz ze swoimi klasami przystąpiły do

ogólnopolskiego projektu "Śniadanie Daje Moc".

Klasy 3A z p. Alicją Bławicką i 3B z p. Iwoną Duszeńko realizowały go pod nazwą "Jesień w słoiku zamknięta". W ramach zajęć dzieci rozmawiały o sposobach przechowywania owoców i warzyw w czasie zimy i robiły etykiety na przetwory.  Dowiedziały się, jak dbać o własne zdrowie i jakie witaminy kryją się w owocach i warzywach.

Klasy 1A z p. Jolantą Midor i  2A z p. Małgorzatą Konieczną przez 2 tygodnie uczyły się jak jeść "Smacznie, zdrowo i kolorowo", bo tak nazwali swój projekt. Dzieci rozpoznawały warzywa wieloma zmysłami. Poznawały różne sposoby przetwarzania warzyw i ich rolę w zdrowym odżywianiu. Wykonywały plakaty, piramię zdrowego odżywiania i z pomocą nauczyciela  przygotowywały soki przy użyciu sokowirówki.

Podsumowaniem cyklu zajęć było wspólne świętowanie  8 listopada Ogólnopolskiego Dnia "ŚNIADANIE DAJE MOC".

Wszyscy uczniowie klas młodszych spędziły ten  dzień wyjątkowo i zdrowo.

Dwie klasy 1B z p. Agnieszką Podkowską   i 3C z p. Joanną Rogalską w świetlicy szkolnej, przy pomocy rodziców, wspólnie przyrządzały śniadanie, a następnie wszyscy razem zjadali smakołyki przygotowane przez rodziców.

Klasy 1A i 2A miały w swoich klasach warsztaty kulinarne,  podczas których samodzielnie przygotowywały zdrowe kanapki.

Dzieci pracując w grupach najpierw przygotowały sobie warsztat pracy, nauczyły się jak należy prawidłowo myć ręce, a następnie wykonywały zdrowe śniadanie. Na koniec, przy pięknie udekorowanych stołach, wspólnie je degustowały.

Klasy 3A i 3B również w ramach warsztatów kulinarnych w swoich klasach robiły tosty z dżemami i powidłami zrobionymi przez babcie i mamy. Dodatkiem do śniadania były smaczne i zdrowe owoce.

Po tak pracowicie i zdrowo spędzonym dniu chyba już żadne dziecko nie zapomni o zdrowym odżywianiu i śniadaniu!

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube