• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Bibliotekarki działu dziecięco - młodzieżowego wraz z uczniami szkół podstawowych przeniosły się w bajkowy świat.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze szkoły PSP Gierałcice, klasa 1 C ze PSP nr 1 w Głuchołazach i z naszej szkoły klasa 1 A  z panią Jolą. Wszyscy uczestnicy przybyli do Biblioteki pięknie przebrani w postacie z bajek.

Zebranych powitały panie Alicja, Ania i Małgosia.
W bajkowy świat przeniosła wszystkich  śpiewana przez klasę 1 A piosenka "Witajcie w naszej Bajce" z Akademii Pana Kleksa.

Dzieciaki rozwiązywały bajowe quizy: obrazkowy polegający na rozpoznaniu postaci z bajki oraz muzyczny polegający na rozpoznaniu z jakiej bajki pochodzi dana piosenka. Panie bibliotekarki przygotowały również zagadki i pytania związane z postaciami bajkowymi.

Z trudnym zadaniem musiały zmierzyć się wychowawczynie klas, miały do przeczytania wierszyki łamiące języki.

Trzeba przyznać, że panie świetnie poradziły sobie z trudnymi wyrazami.

W drugiej części na dzieciaki czekały zadania ruchowe i zręcznościowe, między innymi taniec z miotłą i rzut piłeczką.

Spotkanie zakończyło się bajkowym seansem na sali kinowej Centrum Kultury w Głuchołazach.

Dziękujemy serdecznie organizatorkom za wspaniały pomysł, zaproszenie i mile spędzony czas

w gronie kolegów z innych szkół, a panu Mateuszowi za piękne zdjęcia, które można oglądać na Facebooku.

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube