• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Zgodnie z tradycją, panie Małgorzata i Jolanta ze swoimi wychowankami, klasą 1a i 2a dzień 6 grudnia spędziły na wycieczce wyjazdowej. W tym roku był to Wrocław.

Mikołaj zaprosił dzieci do ZOO na warsztaty pt. "Bliskie spotkania z małpami", do Afrykarium i na Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas warsztatów pod kierunkiem pracowników naukowych ZOO dzieci "zaprzyjaźniły się" z małpami, poznały ich cechy charakterystyczne, pożywienie, upodobania i cechy różniące od człowieka.

Następnie "przeniosły się" do Afryki - Afrykarium. Tam poznały różnorodne ekosystemy związane z czarnym kontynentem - Morze Czrne, Afrykę Wschodnią, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów i dżunglę nad rzeką  Kongo.

 

Po ekspozycjach oprowadzała pani Iza. Dzięki niej wszyscy mogli poznać ciekawostki związane z mieszkańcami Afrykarium i budową samego obiektu. Wszyscy byli zachwyceni bogactwem przekazywanych wiadomości i słuchali z zainteresowaniem.

Po wyjściu z ZOO miły pan Piotr zawiózł wszystkich pod sam Stary Rynek, gdzie odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Spacer po jarmarku rozpoczął się od zjedzenia gorących pączków i niespodzianki. Każde dziecko dostało od organizatorów imprezy świąteczne puzzle.

Po czym nastąpiła wędrówka między atrakcjami - Bajkowy Lasek, Domek Krasnala, Choinka, występy artystyczne na scenie, lodowy labirynt i domki z pamiątkami. Uff!

Aż nikomu nie chciało się wracać do autobusu. 

W drodze powrotnej zatrzymał autobus prawdziwy Mikołaj, ktory obdarował wszystkich prezentami.

Dzieci zaśpiewały mu głośne "Sto lat" i piosenkę mikołajkową.

Pod szkoła czekali stęsknieni rodzice.

Wychowawczynie z wychowankami serdecznie dziękują rodzicom za pomoc i opiekę.

Jolanta M. i Małgorzata K.

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube