• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Kilka dni przed świętami klasa 1 b udała sie do Muzeum Ziemi Prudnickiej na zajęcia praktyczne wypiekania pierników z użyciem tradycyjnych drewnianych form.

Unoszący się korzenny aromat, bursztynowy miód i tysiące pomysłów na dekoracje… nadchodzi Boże Narodzenie, a więc pieczemy pierniki! Pieczenie pierników to prawdziwa feeria zapachów i smaków, mieszają się aromaty cynamonu, goździków, imbiru i kardamonu.

Warsztaty piernikarskie klasy 1 b w Muzeum Ziemi Prudnickiej

 Najpierw odbyła sie krótka pogadanka odnośnie pachnących składników ciasta i sposobu wyrabiania, następnie uczniowie przystąpili do pracy. Każdy swoimi rączkami wyrabiał, wałkował i umieszczał ciasto w drewnianej foremce z pomocą wspaniałych Pań z muzeum oraz mamusi Marysi Pani Ani. Powstawały różnorodne kształty, a podczas oczekiwania na wypieki Pan Zbigniew w ciekawy sposób opowiadał o tradycjach, symbolach i wróżbach bożonarodzeniowych. Gdy pierniczki upiekły sie każdy swoja paczuszkę zabrał do domu.

Jednak to nie był koniec wrażeń dzisiejszego dnia. Pan Krzysztof - tatuś Marysi- zrobił nam niespodziankę. Zostaliśmy zaproszeni do Jego firmy na gorącą herbatkę i ciasteczka. Mieliśmy okazje zobaczyć różne rodzaje oświetlenia oraz poznać wiele nieznanych nam nowoczesnych drukarek, skanerów itp.  Gdy zjadaliśmy drugie śniadanie na jednym z urządzeń drukowała sie dla klasy piękna choineczka 3 D.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom Marysi - Pani Ani za pomoc podczas warsztatów i opiekę, a Panu Krzysztofowi za wspaniałą gościnę i możliwość poznania wielu ciekawych urządzeń

Agnieszka Podkowska

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube