• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W czwartek lub w piątek w każdej klasie odbyły się  klasowe wigilie. W klasach młodszych poprzedziła je "Świąteczna opowieść" przygotowana przez grupę teatralną - NIE TYLKO PO POLSKU z klas 4 c, 4 d i 5 b, prowadzoną przez p. Halinę Gospodarczyk.

Uczniowie mogli poznać historię Świętego Mikołaja.


https://www.youtube.com/watch?v=BMvPwoRMIPc

Mali aktorzy wcielili się w różne postacie i wykorzystując taniec, śpiew i profesjonalną  grę aktorską w języku angielskim przedstawili zebranym świąteczną historię i wprowadzili wszystkich w odświętny nastrój.

Na koniec elfy obdarowały swoich młodszych kolegów słodyczami.

Po przedstawieniu dzieci udały się do klas, gdzie czekały już na nie pięknie przystrojone stoły z opłatkiem i wigilijnymi przysmakami: barszczem z uszkami, pierogami, rybką, piernikami i innymi daniami. Najpierw wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, a następnie zjedli przygotowane przez rodziców i wychowawczynie smakołyki.

Na koniec było wspólne kolędowanie  przy akompaniamencie uzdolnionych uczniów i rozpakowywanie prezentów.

Nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu Wigilii i przedstawienia.

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube