• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Dnia 11 maja  wędrowcy z klas 1a i 2a ze swoimi paniami w ramach innowacji pedagogicznej "Od edukacji regionalnej do globalnej w Siedmiomilowych Butach" wyruszyli na wycieczkę na Kopę Biskupią.

 

Do Jarnołtówka dowiózł ich autokar, skąd wyruszyli pieszo żółtym i czerwonym szlakiem na szczyt góry. Małym wędrowcom towarzyszyła miła pani przewodnik, która wtajemniczała dzieci w świat przyrody Gór Opawskich oraz opowiadała legendy związane z mijanymi miejscami i obiektami.

Gdy uczniowie dotarli do schroniska, czekało na nich przygotowane ognisko, przy którym upiekli kiełbaski,

które zjedli z wielkim apetytem.

Wypoczęci wyruszyli na szczyt Kopy Biskupiej.

Po zdobyciu go zapanowała ogromna radość!!!

Zejście z góry było większym wyzwaniem niż jej zdobycie, ale wszyscy cali, zdrowi, radośni i bardzo brudni dotarli do Ziemowitu, skąd autokarem dojechali do Głuchołaz.

43 osoby zdobywając szczyt Kopy Biskupiej zrealizowało wymogi na uzyskanie certyfikatu w ramach projektu Górami Pogranicza Polsko-Czeskiego "Pokonujemy granice - poznajemy okolice" we wspólpracy z KTK KTUKOL.

Wychowawczynie i uczniowie dziękują przemiłej babci Piotrusia - pani przewodnik za profesjonalne prowadzenie po szlakach Gór Opawskich, a mamom: Eli i Ewelinie za opiekę i pomoc.

Małgorzata Konieczna i Jolanta Midor

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube