• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

W dniu 23 maja wędrowcy z klas 1a i 2a wraz z wychowawcami wzięli udział w dziecięco - młodzieżowych zmaganiach rowerowych organizowanych przez KTK KTUKOL w ramach Festynu Rodzinnego "Uśmiech Dziecka".

Dzieci uczestniczyły w konkursach sprawnościowych: kolarski tor przeszkód, konkurs na rowerze stacjonarnym, jazda żółwia na rowerze, konkurs techniczny i konkurs znajomości przepisów ruchu drogowego.

W tym dniu większość uczniów przyszła do szkoły z własnymi rowerami i kaskami, aby wziąć udział w tych zmaganiach.

Ponadto panie ozdobiły  klasowe czapki symbolem "Orderu Uśmiechu". Taki uśmiech, jak na orderze, towarzyszył dzieciom przez kilka godzin wspaniałej i radosnej zabawy na boisku  LO w Głuchołazach.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom medale i koszulki, panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku częstowały pysznym ciastem i herbatą, a pan Andrzej wielką watą cukrową.

Między zmaganiami dzieci mogły wsiąść do wozów operacyjnych Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej.

Dla uczniów klasy 1a i 2a udział w zmaganiach rowerowych jest kolejnym krokiem w realizacji innowacji pedagogicznej "Od edukacji regionalnej do globalnej w Siedmiomilowych Butach".

Dziękujemy organizatorom i osobom wspierającym za pomysł i realizację imprezy. Była to wielka frajda dla dzieci i nauczycielek.

Jolanta Midor i Małgorzata Konieczna

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube