• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

28 maja wędrowcy z klas 1a i 2a wybrali się do pasieki "Miody Gór Opawskich" w Konradowie, którą prowadzi pan Antoni Ożóg. Długą trasę ze szkoły do pasieki uczniowie wraz ze swoimi paniami pokonali na piechotę w wielkim upale.

Na miejscu powitał dzieci pszczelarz, który w niezwykle ciekawy sposób przedstawił tajniki życia i hodowli pszczół oraz ciekawostki o ich zwyczajach.

Dzieci poznały budowę różnych uli, dowiedziały się jak powstaje miód, wosk, pyłek i mleczko pszczele oraz jaki te pszczele produkty mają wpływ na zdrowie człowieka.

Mali wędrowcy odważnie weszli między ule, z ciekawością zajrzeli do ich wnętrza, matecznika i degustowali różne rodzaje miodu oraz pyłek pszczeli.

W trakcie warsztatów pszczelarskich towrzyszyła miła atmosfera pełna gier, zabaw i konkursów. Pełni wrażeń uczniowie piechota wrócili do szkoły i stwierdzili, nie straszne są im długa wędrówka i upał, a pracowite pszczoły są niezwykle przyjazne. Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Poznajemy różne ciekawe zawody".

Uczniowie i wychowawczynie bardzo serdecznie dziękują panu Antoniemu Ożóg za zaproszenie do swojego pszczelego królestwa  i odkrycie tajników hodowli tych niezwykłych owadów.

Jolanta Midor i Małgorzata Konieczna

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube