• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Właśnie otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "OLIMPUSEK", który odbył się 26 marca. Konkurs jest  przeznaczony dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polega na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu składającego się z 21 zadań  zróżnicowanego na klasy.

Treść sprawdzianu uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Z naszej szkoły wzięło udział 27 uczniów. Z klasy 1 a - 10, z 2 a - 11 i z 3 a - 6. Konkurencja była ogromna. W Polsce rywalizowało:

4684 uczniów z klas pierwszych, średnia uzyskanych punktów 154 na 210 możliwych do uzyskania,

2684 z klas drugich, średnia uzyskanych punktów 122

  5737 z klas trzecich,  średnia uzyskanych punktow 127 na 205 możliwych do uzyskania.

Najlepsi Omnibusi z naszej szkoły to:

lp. nazwisko i imię ilość punktów miejsce w Polsce
1. Tarchała Łukasz klasa 1 a 166 23
2. Baran Dawid      klasa 1 a 159 26
3. Janusz Maya     klasa 1 a 152 30
4. Sojka Antoni      klasa 1 a 144 34
5. Zając Zofia         klasa 1 a 128 42
6. Krygler Łukasz   klasa 1 a 124 44
7. Piasecki Kacper klasa 1 a 112 50
1. Zabłocki Michał  klasa  2 a 163 24
2. Milke Milena      klasa 2 a 133 39
3. Pachura Ksawery klasa 2 a 126 43
4. Mecner Alan      klasa 2 a 124 44
5. Tylkowski Krzysztof klasa 2 a 103 54
1. Oraczewska Otylia klasa 3 a 112 47
2. Pros Marcel       klasa 3 a 98 54
3. Kanarska Oliwia klasa 3 a 96 55
4. Dziedzic Hanna klasa 3 a 83 62

Gratulujemy!

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube