• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Europejska Współpraca Szkół

W ramach Europejskiej Współpracy Szkół nasza szkoła  rozpoczęła pracę nad nowym projektem pt „Our School Festivities”, którego założycielem i koordynatorem jest pani Alicja Jarzycka. Celem naszej współpracy jest zaprezentowanie tradycji...

świątecznych, obrzędów, wydarzeń szkolnych oraz sposobu ich obchodzenia przez inne szkoły europejskie.

Do realizacji zadań zaproszona została szkoła partnerska z Hiszpanii CEIP SALVADOR ALLENDE (Malaga, Spain), kolejni partnerzy to: szkoła podstawowa  w Bułgarii (30 СОУ "Братя Миладинови"- София, Bułgaria)oraz z Wielkiej Brytanii Pentland (Billingham, United Kingdom). Do pracy nad projektem wybrane zostały klasy IV, które już wkrótce będą podawać informacje o sobie, swoich zainteresowaniach oraz opisywać szkolne wydarzenia.

Nasza szkoła pochwaliła się już Dniem Patrona Szkoły , Dniem Zdrowego Stylu Życia

 

oraz zabawą Halloween. Jak widzimy W Hiszpanii Hallween jest również popularny i lubiany wśród dzieci.

Planujemy opracowanie kalendarza świąt, video konferencje oraz wymianę korespondencji uczniami poszczególnych krajów.

 

Szkoła Hiszpańska niedawno obchodziła Dzień Ludzi Niepełnosprawnych oraz Hiszpański Dzień Dziecka.

A ostatnio szkoła z Bługarii pokazała swoje świąteczne ozdoby

Nasza szkoła natomiast zaprezentowała wspólne Kolędowanie na Apelu Bożonarodzeniowym    

Oprócz wymiany doświadczeń kulturowych naszych szkół planujemy:
- zwiększenie motywacji do nauki języków obcych oraz poszerzanie kompetencji językowych,
- zawiązanie kontaktów pomiędzy uczniami ze szkół partnerskich z krajów projektu,
- poznawanie podobieństw i różnic pomiędzy narodami, nauka akceptacji i tolerancji kulturowych.

Alicja Jarzycka

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube