EuroWeek

EuroWeek - Szkoła LiderówUśmiech

Międzygórze 7-11.11.2014r.

W trakcie długiego listopadowego weekendu 16 osobowa grupa uczniów PSP nr 2 przebywała na obozie językowym w Międzygórzu, gdzie wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim.
Przygotowując się do tego wyjazdu, chyba nikt z nas nie spodziewał się, ile przyniesie nam atrakcji, korzyści i niezapomnianych wspomnień.

Rozpoczęcie obozu było raczej standardowe: przywitanie z organizatorem, przedstawienie naszych opiekunów,Ibis z Kolumbii i Patryka z Kenii oraz kilku pierwszych wolontariuszy.  Wieczór zakończył się wspólną zabawą integracyjną na Pyjama Party. Już wówczas mogliśmy się przekonać, jak sympatyczni, otwarci i spontaniczni są ludzie z którymi będziemy współpracować.

Każdego ranka zajęcia rozpoczynały się od obowiązkowego Energizer - ćwiczeń typu "follow a leader..."(naśladuj lidera...), które wyzwalały w nas pozytywną energię na cały dzień.

Początkowo do zadań podchodziliśmy z pewną dozą nieśmiałości, lęku, obaw wynikających ze słabej znajomości języka angielskiego, jednak szybko przekonaliśmy się, że mimo popełnianych błędów językowych możemy swobodnie porozumiewać się z wolontariuszami.

Następne dni przynosiły wiele atrakcji,integrowaliśmy się coraz bardziej, a jednocześnie uczyliśmy się nowych rzeczy.  Poznawaliśmy siebie, mobilizowaliśmy wzajemnie do twórczego myślenia i nawet nie zauważyliśmy, kiedy wspólnymi siłami rosły efekty naszej pracy:  przeprowadzony i opisany wywiad, prezentacja, wymyślony kraj, jego hymn i taniec narodowy; coraz większa ilość argumentów w dyskusji, a co najważniejsze, zwiększenie zasobu słownictwa w języku angielskim, bo przecież taki był cel naszego wyjazdu.

Podczas całego pobytu uczestniczyliśmy w licznych prezentacjach dotyczących kraju, z którego pochodzili wolontariusze i tak mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Kolumbii, Kenii, Tajlandii, Indonezji, Indii, Turcji, Jordanii, Ukrainy, Rumunii,Litwy, Ugandy, Danii czy Francji. Choć nie wszystko rozumieliśmy, to prezentowane slajdy, filmiki i muzyka przybliżały nam kraj, na tyle, że mogliśmy się poczuć tak, jak byśmy tam byli. Ogromną atrakcją było wypisywanie przez wolontariuszy naszych imion w ich narodowych językach bądź kolekcjonowanie autografów.

Organizatorzy nie zapomnieli też o wycieczkach.  Wyprawy na Górę Igliczną  oraz kościoła p.w. Marii  Śnieżnej, a także nad wodospad Wilczki czy też na malowniczą tamę przeciwpowodziową były świetną okazją do wspólnych rozmów, gdyż towarzyszyli nam na nich wolontariusze.  Zmęczeni, ale pełni zapału wracaliśmy do ośrodka "Sarenka", by z nową energią brać udział w prezentacjach czy zajęciach w grupach.

Miłym akcentem było losowanie karteczek z imieniem uczestnika, któremu mieliśmy wręczyć jakiś sympatyczny drobiazg jako podziękowanie za wspólnie spędzony czas.

Ostatniego wieczoru odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia szkoły liderów. Nasi uczniowie również chcieli podziękować naszym opiekunom z Kolumbii i Kenii wręczając im własnoręcznie przez siebie wykonane dyplomy uznania z podpisami wszystkich uczestników.  Wolontariusze otrzymali również ordery uśmiechu, na które w pełni zasłużyli:)

Był to czas wzruszeń i emocji. Mimo, że spędziliśmy na obozie tylko 5 dni, to zdążyliśmy  przełamać nasze bariery językowe oraz zżyć się zarówno z wolontariuszami, jak i uczniami z innych szkół przebywającymi z nami podczas tego turnusu.

Nasi uczniowie wyrazili chęć ponownego udziału w następnym obozie EuroWeek organizowanym przez p. Gospodarczyk już w drugiej połowie stycznia w trakcie ferii zimowych.  Zobacz zdjęcia z ostatniego obozu EuroWeek:

Galeria zdjęć

KOLEJNY OBÓZ JĘZYKOWY EUROWEEK  - SZKOŁA LIDERÓW JUŻ PODCZAS ZIMOWYCH FERII! Znany już termin: 17-21.01.2015r.

Całkowity koszt obozu językowego z pełnym wyżywieniem wynosi 320zł + dojazd (łącznie ok. 380zł)

JOIN US AND HAVE A REALLY GREAT TIME WITH EUROWEEK ! ! Uśmiech