• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Fabryka Piosenek

21 i 22 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział

w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu.

W przesłuchaniach festiwalowych zmagali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z kilku województw. Tematyka Festiwalu obejmowała głównie muzykę lat 80 i 90.

Przebrnąwszy wstępne eliminacje (musieliśmy nagrać płytę demo z naszymi propozycjami festiwalowymi, co było dla nas wyzwaniem, ale też niezłą zabawąPuszcza oczko ) w kategorii zespołów klas 1-3 PSP nr 2 Głuchołazy reprezentowały :

Mini Girls w składzie: Ewa Herman i Iga Lubaś z piosenką "Honey Honey",

w kategorii klas 4-6 nasza solistka Oliwia Brzozowska, która zaśpiewała "My heart will go on",

a zespół KidFlow w składzie: Julia Lewicz, Karolina Trembecka, Szymon Łojko i Oliwia Brzozowska wystąpił z piosenką "Forever Young".

Pomimo, że nie udało się zdobyć nagród na Festiwalu, nasi młodzi artyści wystąpili wspaniale i godnie reprezentowali naszą szkołę, o czym świadczyły gromkie brawa jakie zebrali po swoich występach oraz opinia uczennicy Dominiki Markiewicz, jednej z  prowadzących Festiwal i jednocześnie redaktorki strony internetowej Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu. Na stronie tej  podsumowała występ naszego zespołu słowami:"Festiwal zakończył występ KidFlow z piosenką "Forever Young". Moim zdaniem to najlepsze wykonanie".

Dziękujemy za tę opinię. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców za zapewnienie nam transportu do Wrocławia oraz  wokalistom za zaangażowanie i pracę w przygotowanie piosenek festiwalowych.

Dzięki tak dużej imprezie mogliśmy przeżywać ogromne emocje, a nowe doświadczenia na pewno zaprocentują sukcesami w przyszłościUśmiech


 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube