• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Język Angielski

English Karaoke Songs

25 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej (English Karaoke Song) .

Tegoroczna edycja konkursu była małym jubileuszem, gdyż był to już piąty raz kiedy mogliśmy promować naukę języka

angielskiego poprzez śpiew .Uczestniczyło w nim 21 wykonawców z klas IV-VI. Uczniowie śpiewali swoje ulubione

piosenki  w języku angielskim. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Brali w nim udział soliści oraz

duety.

 

Po raz pierwszy w murach naszej szkoły mieliśmy okazję gościć przedstawiciela Publiczne Szkoły nr 1 Podstawowej w

Głuchołazach uczennicę z klasy VI  Wiktorię Jagieło.

 

Jury w składzie Szymon Wiktor klVI a, Agnieszka Jankowska kl VB oraz  Łukasz Matuszkiewicz klIVa brało pod

uwagę poprawność językową utworu oraz warsztat wokalny oraz muzykalność. Nowością w tegorocznym konkursie było

to iż dzieci mogły wybierać sobie pokład muzyczny. Większość dzieci wybrało profesjonalna ścieżkę instrumentalną

gdzie mogły zaprezentować   swoje walory wokalne.

 

Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać 2 pierwsze miejsca:

 

I miejsce Wiktoria  Wojtyła z PSP Nr1

 

I miejsce Julia Stępień IVa

 

II  miejsce Karaolina Burzańczyk kl VIa

 

III  miejsce Jakub Fortalski KLVa


 

 

 

Podczas festiwalu panowała miła i radosna atmosfera widoczna na twarzach uczniów, którzy pomimo tremy potrafili

 

fantastycznie się zaprezentować.

 

Dziękuję serdecznie dziewczętom z klasy VIa  Kamili Frankiewicz i Julii Bławickiej za prowadzenie konkursu .


Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a laureaci nagrody ufundowane przez dyrektora naszej szkoły.


 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube