• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Język Angielski

Kolejny „English Karaoke Songs 2017” już za nami. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zaprezentowali w konkursie karaoke bardzo rytmiczne i melodyjne anglojęzyczne piosenki swoich ulubionych wykonawców.

 

Jury składające się z reprezentacji klasowych oceniało występy pod względem poprawności językowej oraz warsztatu wokalnego w tym roku nagradzając same występy solowe:

I miejsce zajęła Anna Uchmanowicz z hitem Sia „Cheap Thrills”.

Ania wykazała się dużym luzem scenicznym i porwała publiczność do wspólnej zabawy i śpiewu.

II miejsce zdobyły ex aequo Karolina Marszałek i Martyna Kumala.

Pierwsza ujęła jurorów swoim wysokim czystym głosem, a druga przykuła uwagę swoim nietuzinkowym głosem i strojem, który oddawał charakter śpiewanego przez nią utworu.


III miejsce zostało przyznane Zuzannie Ćwiek.

Zuzia wykazała się nie tylko wokalnymi zdolnościami, ale również doskonałą wymową w amerykańskiej odmianie języka angielskiego.

W przerwie, gdy jurorzy udali się na obrady, by umilić czas oczekiwania na wyniki konkursu Zuzia zaśpiewała również francuską piosenkę Indili „Derniere danse”   przygotowaną specjalnie na tą okazję wspólnie z panią Jolantą Chramęgą - Wójcik.

Za co serdecznie dziękujemy :-))

Dodatkowo jury przyznało 2 wyróżnienia dla:

Wiktorii Paszkowskiej, odznaczającej się głosem o bardzo oryginalnej barwie

oraz jedynego śpiewającego chłopaka Kacpra Piesiaka.


Dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursu, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie swoich występów i poradzili sobie doskonale wymową nawet najtrudniejszych słów w języku angielskim, a są to: Natalia Gola, Aleksandra Bukowiec, Bianka Piasecka, ,Emilia Gancarz, Aleksandra Lisoń, Amelia Kisiel, Magda Chmielarska i Oliwia Kisiel.

Na podziękowania zasługują również znakomicie prowadzące cały konkurs Julia Wawok i Julia Drozdek z 5b, które pomogły stworzyć niepowtarzalną atmosferę konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, publiczności, przybyłym rodzicom za wspaniałą zabawę, a panu Robertowi Sidorowi za przygotowanie oprawy technicznej naszej imprezy.

                               Do zobaczenia w przyszłym roku...See you soon!

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube