• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Klub Filmowy "Klatka"

W dniu 3 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Opola zorganizowanej przez opiekunów Klubu Filmowo - Fotograficznego KLATKA.

Na początku naszej przygody uczniowie obejrzeli poruszający film pt. BLANKA w kinie Studio przy

Młodzieżowym Domu Kultury.

Blanka, to osierocona dziewczynka, która za wszelką cenę chce mieć rodzinę. W tym celu chodzi po mieście, spotyka się z rożnymi ludźmi, próbuje zarabiać i szuka nowej mamy. W tym celu rozwiesza plakaty z propozycją kupienia mamy...
Główny wątek rozgrywa się na tle egzotycznych przedmieść i slumsów miejskich, w których Blanka spotyka kandydatów na członków upragnionej rodziny… Ale nie od razu zdaje sobie z tego sprawę.

Nędza, jakiej doświadcza Blanka i jej przyjaciele, aktualizuje jedną z najbardziej poruszających tez współczesności: żyjemy w świecie nierównych możliwości, w którym każdy z nas ma te same pragnienia bliskości i troski.

Projekcja filmu odbyła się w ramach projektu edukacyjnego NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ. Uczniowie co miesiąc mogą obejrzeć film, który porusza rożne problemy społeczne i na pewno udziela odpowiedzi na niektóre pytania nurtujące dzieci. Tym razem był to problem sieroctwa i bezdomności. Po seansie odbyła się oczywiście krótka prelekcja pana B. Drobochomireckiego, który zachęcał uczniów do poruszania tych i innych trudnych tematów na lekcjach z nauczycielami.

Była to dla uczniów niecodzienna lekcja wychowawcza.

Drugim punktem programu były WARSZTATY MALOWANIA NA SZKLE w Muzeum Wsi Opolskiej.

Była to dla uczniów doskonała lekcja historii, sztuki i cierpliwości.

Uczniowie w dużym skupieniu wykonywali swoje małe wietrzyki.


Później, w doskonałych humorach, obładowani pamiątkami wróciliśmy do domu.

Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube