• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Plastyka

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja „Kulturalne i turystyczne  skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”
współfinansowana jest  ze środków Unii Europejskiej  w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Centrum Kultury- Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach realizuje projekt
„Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”.

 


 

 

16 kwietnia 2014 r. odbyła się druga  plenerowa wycieczka  tym razem do Otmuchowa.

 

Pogoda w tym dniu nie rozpieściła nas i przysłowie

„kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata” się sprawdziło.

Nie zniechęciło to jednak młodych uczestników projektu, którzy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych,

pod okiem ekspertów- Grzegorza Ptaka i Edmunda Szłapki, wykonywali ciekawe zdjęcia i prace plastyczne.

 

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy na rynku, gdzie podziwialiśmy

piękny zegar słoneczny umieszczony na gmachu jednej z kamienic miasta.

Jednym z ważniejszych zabytków Otmuchowa jest zapewne przepiękny barokowy Kościół,


który zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach warsztatów.

Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku otmuchowskiego.

Poznanie jego historii było możliwe dzięki uprzejmości pani Natalii Zdonek,

która w ciekawy sposób przedstawiła nam wiele ciekawostek związanych z zamkiem.

 

Warsztaty plastyczne odbyły się w jednej z sal zamkowych.

Uczestnicy zajęć plastycznych  mogli wykonać swoje prace  twórcze w zamku,

co było zapewne dodatkową atrakcją wycieczki.

Z kolei  nasi „mali fotografowie” wyruszyli w miasto, aby móc wykonać swoje zadanie.

Pomimo niesprzyjającej pogody udało  im się wykonać wiele ciekawych fotografii.


 

W trakcie naszej wycieczki nie mogliśmy pominąć pięknego jeziora,

więc w drodze powrotnej pozwoliliśmy sobie na krótki przystanek nad Jeziorem Otmuchowskim,

który był dla nas zwieńczeniem tego obfitego w atrakcje dnia.

 

 

 

 

 

 

Opiekun grupy: Joanna Szczeblowska

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube