• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wychowanie fizyczne

8.10. 2013 r. Lasocice

Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych

 

Kategoria: Dziewczęta 2001 r. 1000m

 

6 miejsce Beata Madej

 

12 miejsce Agnieszka Jankowska

5.10.2013 r. Głuchołazy

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

 

DZIEWCZĘTA:

 

3m. PSP nr 2 Głuchołazy (1) (Klaudia Koczwara, Zuzanna Jarosz, Julia Kowalska, Kaja Biernat, Kornelia Lenicka, Agnieszka Jankowska, Beata Madej, Maja Kamińska)

 

CHŁOPCY:

1m. PSP nr 2 Głuchołaz (Jakub Chwastyk, Michał Sapała, Michał Wanicki, Jakub Małachowski, Konrad Gola, Maksymilian Gandziarowski, Patryk Szul, Kornel Piskorski, rez.Grzegorz Michalik)

2.10.2013r.

Głuchołazy - Miejsko – gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe

DZIEWCZĘTA:

2 m. PSP nr 2 Głuchołazy (1) (Klaudia Koczwara, Kaja Biernat, Paulina Szumowska, Oliwia Brzozowska, Kornelia Lenicka, Agnieszka Jankowska, Beata Madej, Maja Kamińska)

4 m. PSP nr 2 (2) (Marta Gerlicka, Julia Tokarz, Daria Szczeblowska, Julia Kowalska, Julia Sępień, Amelia Stepaniak, Karolina Trembecka, Marcelina Lipska)

5 m. PSP nr 2 (3) (Jarosz Zuzanna, Nikola Kochanowska, Natalia Gnatyk, Ewa Herman, Klaudia Jurek, Oliwia Niewiadomska, Joanna Iwańska, Nikola Świetlikowska)

CHŁOPCY:

1 m. PSP nr 2 Głuchołazy (1) (Jakub Chwastyk, Tymoteusz Żądło, Maksymilian Gandziarowski, Patryk Szul, Michał Wanicki, Kamil Kuliczkowski, Kornel Piskorski, Łukasz Karpiel)

 

3 m. PSP nr 2 Głuchołazy (2) (Paweł Prątnicki, Konrad Gola, Grzegorz Michalik, Filip Przedlacki, Jonatan Ptaś, Szymon Łojko, Nikodem Kud, Marcel Marmon)

 

4 m. PSP nr 2 Głuchołazy (3) (Tomasz Łukaszewski, Tomasz Marszałek, Patryk Nogieć, Jakub Fortalski, Kacper Glamowski, Natan Machner, Patryk Jędrysek)

28.09.2013

MISTRZOSTWA POWIATU NYSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - NYSA

 

Dziewczęta – rocznik 2001 – 1000 m

3 m. Madej Beata               2001   PSP 2 Głuchołazy        3,05,00

 

6 m. Jankowska Agnieszka              2001   PSP 2 Głuchołazy                3,14,00

Chłopcy – rocznik 2002 i młodsi – 1500 m

10 m. Wanicki Michał                2003   PSP 2 Głuchołazy                5,40,00

21.09. 2013r.

BIEG ULICZNY DZIECI I MŁODZIEŻYINAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/2014.

 

CHŁOPCY:

Miejsce

Nazwisko i imię

Przynależność

Czas

KATEGORIA KLASY IV I MŁODSZE (r.2003 i młodsi)

1

Wanicki Michał  03

PSP 2 Głuchołazy

2.03,6

11

Jurek Maksymilian  04

PSP 2 Głuchołazy

 

12

Ćwiek Samuel  06

PSP 2 Głuchołazy

 

16

Głowacki Adam  03

PSP 2 Głuchołazy

 

KATEGORIA KLASA VI (r.2001)

2

Piskorski Kornel

PSP 2 Głuchołazy

3.36,1

6

Szul Patryk

PSP 2 Głuchołazy

3.47,2

14

Karpiel Łukasz

PSP 2 Głuchołazy

 

15

Przedlacki Filip

PSP 2 Głuchołazy

 

19

Sieradzki Dawid

PSP 2 Głuchołazy

 

DZIEWCZĘTA:

KATEGORIA KLASY IV I MŁODSZE (r.2003 i młodsze)

7

Jarosz Zuzanna

PSP 2 Głuchołazy

2.28,7

8

Szejblich Natalia

PSP 2 Głuchołazy

2.29,7

10

Pastuch Oliwia

PSP 2 Głuchołazy

2.33,3

16

Kochanowska Nicola

PSP 2 Głuchołazy

 

18

Nowak Marcela

PSP 2 Głuchołazy

 

23

Głowacka Ewa

PSP 2 Głuchołazy

 

24

Niewiadomska Oliwia

PSP 2 Głuchołazy

 

25

Gnatyk Natalia

PSP 2 Głuchołazy

 

26

Fujarczyk Daria

PSP 2 Głuchołazy

 

DZIEWCZĘTA NAJMŁODSZE (2004 młodsze)

1

Szymkowicz Katarzyna  04

PSP 2 Głuchołazy

 

7

Kumka Alicja  04

PSP 2 Głuchołazy

 

8

Ćwiek Zuzanna  04

PSP 2 Głuchołazy

 

KATEGORIA KLASA V (r.2002)

9

Lipska Marcelina

PSP 2 Głuchołazy

4.35,9

KATEGORIA KLASA VI (r.2001)

2

Madej Beata

PSP 2 Głuchołazy

3.39,2

15

Brzozowska Oliwia

PSP 2 Głuchołazy

 

10.09. 2013r.

IV TURNIEJ ORLIKA o PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA – eliminacje gminne dziewcząt

 

Kategoria   U – 11 Dziewcząt (2002 – 2003)

 

Pierwsza reprezentacja naszej szkoły „Piątaki” w składzie: Amelia stepaniak, Karolina Trembecka, Julia Lewicz,  Julia Kowalska, Paulina Szumowska, Natalia Szcześniak, Anastazja Sokołowska, Kaja Biernat i Julia Stępień zajęła pierwsze miejsce i tym samym wywalczyła awans do eliminacji powiatowych w IV Turnieju o Puchar Donalda Tuska w piłce nożnej. W turnieju oprócz naszych dziewcząt uczestniczyły: dziewczęta z Bodzanowa , z PSP nr 1 w Głuchołazach „Jedyneczka” I,  „Jedyneczka” II oraz nasza druga drużyna „Czwartaki”.

 

Klasyfikacja końcowa naszej szkoły:

 

1m.  SP 2 I „Piątaki”

 

 

5m.  SP 2 II „Czwartaki”

 

Druga drużyna PSP 2 „ Czwartaki” występowała w składzie: Marcelina Lipska, Martyna Koch, Estera Adamczyk, Zuzia Jarosz, Marcela Nowak, Klaudia Jurek, Natalia Kasztelen, Martyna Gandziarowska, Nikola Sznajder i Natalia Gnatyk.

 

Kategoria   U – 13 Dziewcząt (2000 – 2001)

 

W kategorii U – 13 drużyna PSP 2 w składzie: Beata Madej, Agnieszka Jankowska, Maja Kamińska,  Kornelia Lenicka, Julia Tokarz, Natalia Żegleń, Kamila Piskorska, Natalia Myszkowska, Oliwia Brzozowska i Ola Kliś zajęły 3 miejsce za Gimnazjum nr 2 i pierwszą drużyną PSP 1.

 

 

 

13.09. 2013r.

 

IV TURNIEJ ORLIKA o PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA – eliminacje gminne chłopców

 

Kategoria   U – 11 Chłopców (2002 – 2003)

 

Pierwsza reprezentacja naszej szkoły   w składzie: Kamil Kuliczkowski,  Natan Machner,  Łukasz Matuszkiewicz, Maksymilian Gandziarowski,  Arkadiusz Krzeszowski, Konrad Gola, Piotr Hulka, Jakub Stadnik, Michał Pawlik i Szymon Strzelecki zajęła pierwsze miejsce i tym samym wywalczyła awans do eliminacji powiatowych w IV Turnieju o Puchar Donalda Tuska w piłce nożnej. W turnieju oprócz naszych chłopców  uczestniczyli uczniowie z Bodzanowa , dwie drużyny z PSP nr 1 w Głuchołazach a także nasza druga drużyna.

Druga drużyna PSP 2  występowała w składzie:  Krzysztof Kiliańczyk, Szymon Łojko, Mateusz Murach, Jakub Dudek, Kacper Glamowski, Paweł Prątnicki.

 

Klasyfikacja końcowa naszej szkoły:

 

1m. SP 2(1)

 

 

 

5m. SP 2(2)

 

Kategoria   U – 13 Chłopców  (2000 – 2001)

 

W kategorii U – 13 drużyna PSP 2 w składzie: Jakub Chwastyk, Grzegorz Michalik, Oskar Henciński, Marek Gładysz, Łukasz Karpiel, Jonatan Ptaś i Benjamin Bromski zajęła 4 miejsce za Gimnazjum nr 2(1), PSP  1 i pierwszą drużyną Gimnazjum nr  1.

 

Klasyfikacja końcowa naszej szkoły:

 

 

4m.  SP 2(1)

 

 

6m.  SP 2(2)

 

 

Druga drużyna PSP 2  występowała w składzie: Michał Szczotka, Jakub Fortalski, Marcel Marmon, Patryk Bejcer, Tymek Żądło, Kornel Piskorski, Jakub Fuks, Tomek Łukaszewski, Mateusz Kanarski i Łukasz Świniarski.

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube