• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2013/ 2014

Pod takim hasłem 24 października 2013 odbył się piknik integracyjny dla dzieci pięcio- i  sześcioletnich i ich rodziców

zorganizowany przez dyrekcję, nauczycielki  edukacji wczesnoszkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.

Zaproszeni zostali również przedstawiciele władz gminy, dyrektorki głuchołaskich przedszkoli i wychowawczynie grup.

Impreza odbyła się na placu rekreacyjnym przy Małej Szkole, który ustrojony został w kwiaty, balony, dynie -

wszystko w barwach jesieni.

Na piknik przybyła bardzo liczna grupa dzieci (ponad 100) ze swoimi opiekunami i zaproszeni goście.

Zebranych powitała pani Dyrektor Elżbieta Kozdraś, a następnie uczniowie klasy III a piosenką "Kolorowe powroty".

Wszyscy mogli również podziwiać zdolności wokalno-taneczne naszych uczniów:

 • taniec "My Cyganie" - klasa III b,
 • taniec brzucha - klasa II b,
 • piosenkę solo - Karolina Marszałek z I a,
 • piosenkę "Babie lato" - klasa III a.

Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni do stolików na poczęstunek, a dzieci do przygotowanych dla nich zabaw.

Były tory przeszkód na placu zabaw, zabawy chustą Klanza,

przejażdżka na segwayu (niespodzianka przygotowana przez pana Artura Wiktorskiego) i zabawy przy muzyce.

Dla każdego przewidziano  pyszną kiełbaskę z grilla, a dla dzieci - cukrową watę (wata - sponsoring pana ze sklepiku).

Pod koniec pikniku rodzice pod opieką nauczycielek zwiedzili  budynek szkoły.

Piknik zakończył się miłym akcentem - losowaniem nagród dla dzieci.

Każdy mały uczestnik imprezy wracał do domu z drobnym upominkiem i kolorowym balonem.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: p. Arturowi, Głuchołazy ONLINE, miłemu panu ze sklepiku, sponsorom,

pedagogowi, nauczycielom, rodzicom i uczniom naszej szkoły, pracownikom obsługi oraz dyrekcji i wychowawczyniom  przedszkoli.

Patronat medialny sprawowało Radio Nysa.

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube