• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2016/ 2017

W dniu 17 listopada na scenie Centrum Kultury odbył się XXIII Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja jesienią". Wiersze recytowały aż 53 osoby ze szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów: 7 z klas IV - VI i 11 z klas I - III.

W tym roku poziom recytacji był bardzo wysoki i wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale.

Uczniów przygotowywały panie: Ewa Brzozowska, Joanna Janusz, Jolanta Midor i Agnieszka Podkowska.

 18 listopada o godzinie 16.00 rozpoczęło się podsumowanie i ogłoszenie  wyników tegorocznego konkursu.

Na początku widzowie wysłuchali  dwóch utworów poezji śpiewanej.

Następnie pani Beata Puzia ogłosiła wyniki konkursu w kategorii szkół podstawowych.

Na 10 nagrodzonych połowa to uczniowie naszej szkoły.

Pierwsze miejsce zajął Michał Zapała uczeń  p.Joanny Janusz z klasy VI b (instruktor p. Beata Puzia).

II miejsce zajęły:

Martyna De Cao podopieczna p. Agnieszki Podkowskiej z klasy 3b,

Oliwia Jaworska uczennica p. Jolanty Midor z klasy 3a (instruktor p. Beata Puzia).

Wyróżnienie otrzymały:

Julia Pastucha i Aleksandra Tabiś podopieczne p. Jolanty Midor z klasy 3a.

Gratulujemy zwycięzcom! Więcej fotek z uroczystości w galerii.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube