• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2016/ 2017

W roku szkolnym 2016/17 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach w sezonie jesienno zimowym osiągnęła wiele sukcesów sportowych, a tym samym zasygnalizowała, że nie poddaje się w rywalizacji sportowej w województwie.

Na szczeblu miejsko - gminnym nie pozostawia wątpliwości, że jest najlepszą szkołą w gminie. Zdecydowana większość zawodów sportowych na tym właśnie szczeblu jak i sukcesy z tym związane należą do uczniów z „Dwójki”. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców nie maja sobie równych. Rywalizacja sportowa nie kończy się na etapie gminnym, ten etap to początek zmagań, który daje przepustkę do prawdziwej rywalizacji sportowej. Kolejnym etapem zmagań jest etap powiatowy i aby zaistnieć  sportowo trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami jak i doskonałą sprawnością fizyczną. Rywalizują tu takie szkoły jak, szkoła sportowa z Nysy i szkoły podstawowe ze wszystkich miast powiatu nyskiego.

W tym roku szkolnym na etapie powiatowym uczniowie i uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach uzyskali następujące osiągnięcia sportowe:

- w sztafetowych biegach przełajowych dziewczęta - pierwsze miejsce, a chłopcy - miejsce drugie,

- w indywidualnych biegach przełajowych Julia Drozdek i Martyna Gandziarowska -miejsce pierwsze, Paweł Jankowski - miejsce trzecie,

- w halowej piłce nożnej dziewczęta - miejsce czwarte, natomiast chłopcy - miejsce drugie,

- w piłce ręcznej dziewczęta - miejsce czwarte, natomiast chłopcy - miejsce trzecie.

Kolejnym etapem są zawody wojewódzkie. Na tym etapie, a jest to najwyższy poziom zmagań w rywalizacji sportowej uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące osiągnięcia:

- Julia Drozdek - trzecie miejsce w województwie w indywidualnych biegach przełajowych w Lasocicach,

- drużynowo drugie miejsce w województwie w sztafetowych biegach przełajowych w Namysłowie w kategorii dziewcząt,

- drużynowo dziesiąte miejsce w województwie w sztafetowych biegach przełajowych w Namysłowie w kategorii chłopców.

17 grudnia 2016 r. o godz.9.00 w sali gimnastycznej przy PSP nr 2 w Głuchołazach odbyła się kolejna eliminacja do zawodów sportowych w grach i zabawach pod nazwą ,,Mały Olimpijczyk”. Uczniowie i uczennice po raz kolejny nie dali szans żadnemu zespołowi z gminy i wygrali zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Zawody pod nazwą „Mały Olimpijczyk” pięknym zwycięstwem kończą sportową walkę w tym roku, a jakie sukcesy przyniesie rok 2017? O tym już wkrótce…

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube