• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2016/ 2017

W I półroczu odbyły się eliminacje na etapie szkolnym do wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Najlepsi w szkole to:

 • Wojewódzki Konkurs Polonistyczny:

I m. Zuzanna Ćwiek

II m. Michał Zapała

III m. Dominik Szymkowicz

 • XVII Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

I m. Wiktoria Dąbrowska

I m. Kacper Piesiak

II m. Zuzanna Ćwiek

III m. Kacper Borkowski

IV m. Amelia Wiktorska, Michał Zapala, Dominik Szymkowicz

 • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy:

I m. Dominik Szymkowicz

II m. Michał Zapała

III m. Stanisław Gawlik, Martyna Gandziarowska

 • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

I m. Satyam Kumar

II m. Julia Wawok

III m. Zuzanna Ćwiek

 • Wojewódzki Konkurs Historyczny:

I m. Michał Zapała

II m. Dominik Szymkowicz

III m. Mikołaj Misiek, Emila Brzezińska

W grudniu 2016 roku, pod kierunkiem p. Joanny Szczeblowskiej,  uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział  w VIII Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych „Moja szopka” w Uciechowicach.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 350 szopek, na tle których wyróżniono prace uczniów:
III miejsceAlicja Dec,
Wyróżnienia: Justyna Wiśniewska,
                   Emilia Brzezińska,
      Gaja Sokół
                     Aleksandra Prostak

 

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Bezpiecznie Tu i Tam odbyły się dwa konkursy.

 • W "Rywalizacji  na obrazy" najlepsi okazali się:

Justyna Wiśniewska, Mateusz Sikora, Julia Śnieżek

Michal Zapała, Dawid Sikora, Kinga Witek

Maja Stajak, Patryk Strzelecki, Zofia Ptak, Jakub Zięba.

 • W "Rywalizacji na słowa" najlepsi okazali się:

 Zuzanna Ćwiek, Filip Bereszko, Klaudia Rachwał,

 Anna Rychlewska, Weronika Świetlikowska, Maja Stajak,

 Jakub Gawlik, Martyna DeCao, Natalia Pawlik, Bianka Piasecka

 Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na etapie gminnym!

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube