• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2016/ 2017

Początek 2017 roku rozpoczął się dla naszej szkoły pasmem sukcesów. Już w pierwszym tygodniu stycznia w rywalizacji na szczeblu gminnym w mini koszykówce uczennice PSP nr 2 gładko pokonały dziewczęta z PSP nr 1 i tym samym awansowały do zawodów powiatowych.

To dopiero zalążek sukcesów, bo już 14.01.2017 r. w sali GOSiR odbyły się powiatowe zawody w Małym Olimpijczyku.

Na zawody przyjechały zespoły z całego powiatu nyskiego: w kategorii dziewcząt pięć drużyn, a w kategorii chłopców aż siedem. Jednak tylko jeden zespół, który wygrał miał prawo startu w zawodach półfinału wojewódzkiego.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z PSP nr 2 z Głuchołaz. Wygrały zawody w doskonałym stylu, nie dając szans zespołom: z Nysy, Paczkowa, Łambinowic i Ścinawy Małej.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z SP nr 3 z Nysy, ale chłopcy z PSP nr 2 uplasowali się na drugim miejscu pozostawiając za sobą szkoły z Nysy, Paczkowa, Łambinowic, Ścinawy Małej, PSP nr 1 z Głuchołaz.

Sobota 28 stycznia okazała się znowu szczęśliwa dla naszych chłopców, którzy w koszykówce pokonali PSP nr 1 zdobywając   I miejsce - awansując do zawodów powiatowych.

We wtorek 31 stycznia uczennice naszej szkoły rywalizowały w półfinale wojewódzkim w Małym Olimpijczyku.

I znowu sukces! Pokonały szkoły z Opola, Łubnian, Olesna zdobywając I miejsce i tym samym awansując do finału wojewódzkiego. Brawo!!!

Trzymamy kciuki za finał wojewódzki !!!

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube