• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2016/ 2017

Dni Otwarte w naszej szkole rozpoczęły się już na początku lutego. W dniach 6.02 i 8.03 w godzinach dopołudniowych gościliśmy grupy sześciolatków ze swoimi wychowawczyniami.

Oglądnęli oni  przedstwienie przygotowane specjalnie dla nich  przez uczniów klasy 2 b pod kierunkiem p. Ali Bławickiej pod tytułem "O Rybaku i złotej rybce". Po przedstwieniu, nasi  goście mogli obejrzeć klasy i poczuć się jak uczniowie, zajmując miejsca w ławkach. Każda klasa przywitała grupy wesoła zabawą. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek.

9.03 o godzinie 17.00 szkoła otworzyła swoje drzwi dla dzieci i rodziców przyszłych pierwszoklasistów. Zebranych powitała pani Dyrektor i klasa 3 b z wychowawczynią Agnieszką Podkowską krótkim programem muzyczno - poetyckim.

Następnie, w rytm zabawy  "Jedzie pociąg ..." dzieci udały się do klas na spotkanie z wiedzą, muzyką i twórczą działalnością przygotowaną przez panie z edukacji wczesnoszkolnej i nauczycielkę języka angielskiego p. Halinę Gospodarczyk, przy mocnym wsparciu uczniów.

Rodzice, w tym czasie, zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły poprzez prezentację multimedialna przygotowaną przez p. Jolę Midor i omawianą przez pana Dyrektora. Poznali również niektórych nauczycieli i pedagoga. 

Podczas zajęć w klasach, nasi mali goście, mogli zobaczyć świat w trójwymiarze, wykonywać ciekawe doświadczenia, zobaczyć nietypowe eksponaty, rozwiązywać łamigłówki matematyczne, tańczyć i śpiewać, skomponować ciekawe laurki, kolorować gipsowe figurki i wykonać tekturową maskotkę misia. Ponadto bawiły się grami dydaktycznymi wykorzystywanymi na codzień w szkole. Z ciekawością oglądały hodowle w kącikach przyrodniczych.

Natomiast rodzice, czekając na swoje pociechy mogli miło spędzić czas przy kawie i wypiekach przygotowanych przez p. Anię Kornecką i Agnieszkę Kucharczyk.

Po dwóch godzinach zabawy, dzieci bardzo niechętnie opuszczały mury szkoły, ale na pociechę każde otrzymało tarczę  i chorągiewkę naszej szkoły, a p. Andrzej Macjon zasponsorował kolorową watę i helowe balony.

Zobacz prezentację z imprezy: https://youtu.be/hYSdrGBsBsE

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube