• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2016/ 2017

Energa BasketCup to największy w Polsce turniej koszykówki dla uczniów szkół podstawowych. Co roku do zawodów zgłaszają się drużyny reprezentujące ponad 6500 szkół. Energa BasketCup ma na celu propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci.

Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem i mecenasem programu Grupa Energa. Obecnie trwa już dziewiąta edycja turnieju. Po zwycięstwie w półfinale wojewódzkim w mini koszykówce dziewcząt nadszedł czas na finał. Finał wojewódzki to dla uczniów,  to samo co olimpiada dla zawodników uprawiających sport, to najwyższy szczebel zawodów sportowych na poziomie szkół podstawowych.

Dnia 15 marca uczennice głuchołaskiej Dwójki uczestniczyły w finale wojewódzkim w mini koszykówce. Do zawodów przystąpiły cztery najlepsze zespoły z województwa:

SP nr 1 z Brzegu,

SP z Prudnika,

ZS z Dąbrowy,

PSP nr 2 z Głuchołaz

Rywalizacja od początku była bardzo zacięta i wyrównana  aż do końca. Nie było drużyny, która  by umiejętnościami znacznie przewyższała inny zespół. W rezultacie trzy zespoły wygrały po dwa mecze i uzyskały taką samą ilość punktów. W takim przypadku trzeba było posłużyć się tzw. małą tabelką. Mimo, że wygraliśmy z Brzegiem to przez to, że bilans małych punktów był niekorzystny dla nas uplasowaliśmy się na Trzecim Miejscu.

Brązowy medal - Trzecie Miejsce to ogromny sukces w województwie, to przede wszystkim medal uprawniający do stypendium sportowego, które otrzymują uczniowie naszej gminy raz w roku podczas podsumowania Sportowego Roku Szkolnego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Głuchołaz w finale wojewódzkim biorą udział już po raz czwarty w tym roku szkolnym.

Brawo dziewczęta !!! Brawo Dwójka !!!

 

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube