• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2016/ 2017

Dnia 08.05.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji XIII Biesiady Czytelniczej przez Centrum Kultury- Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Głuchołazach.

 

Tematem tegorocznego konkursu było zilustrowanie wybranego fragmentu opowiadania, bądź wiersza Wandy Chotomskiej.

Komisja konkursowa powołana przez organizatora nie miała łatwego zadania, ponieważ poziom zaprezentowanych prac konkursowych był wysoki , a prace pomysłowe.

Uczestnicy konkursu zastosowali w swoich pracach różnorodne i ciekawe techniki plastyczne. Łącznie było  125 prac  w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole - 34 , klasy 1-3 szkoły podstawowe - 51 , klasy 4-6 szkoły podstawowe- 40.

Z naszej szkoły nagrody otrzymali: 

KATEGORIA II kl.1-3 szkoły podstawowe

I nagroda             Emilka Prętka kl.3 c SP nr 2 

III nagroda            Aleksy Gondek kl.2 b SP nr 2

III nagroda           Hania Prętka kl.2 b SP nr 2

III nagroda           Maja Stajak kl.3 a SP nr 2

KATEGORIA III kl.4-6 szkoły podstawowe                          

III nagroda             Julia Śnieżek kl. 5 a SP nr 2

Wyróżnienie:      Liliana Kozdraś kl. 6 a SP nr 2

                             Justyna Wiśniewska kl.6 a SP nr 2

 Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube