• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2018/ 2019

Dnia 10 maja 2019 r. w Nysie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna reprezentująca naszą szkołę po raz trzeci z rzędu zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz wypełniła całe podium w klasyfikacji indywidualnej, co wiąże się z awansem do etapu wojewódzkiego.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury  i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu.
W tym roku  ponownie gospodarzem zawodów była  Szkola Podstawowa Nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie.
W turnieju rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych i zespołów szkolnych powiatu nyskiego: w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie startowali w cztero i trzyosobowych drużynach, rozwiązując bardzo trudne testy wiedzy, testy skrzyżowań (obejmujących wiedzę porównywalną z egzaminami do nabywania uprawnień "praw jazdy"- w różnych kategoriach !!!)  oraz wykonując zadania praktyczne: przejazd rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz z zakresu praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w symulowanych wypadkach komunikacyjnych. Bardzo  Dziękujemy Organizatorom za wspaniałe przyjęcie, doskonałą organizację i miłą atmosferę !

   Zwycięski TEAM :

    Martyna Kanarska

                                                   Dominik Szymkowicz

                                                     Kacper Hawryluk

W klasyfikacji indywidualnej zajęliśmy całe podium:

    I m. Dominik Szymkowicz

                                                II m. Martyna Kanarska

                                                III m. Kacper Hawryluk

GRATULACJE !!!

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube