• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2019/ 2020

W dniu 7 lutego oficjalnie zakończyliśmy I semestr pilnej nauki. Na uroczystym apelu, Dyrekcja Szkoły nagrodziła uczniów ze 100 % frekwencją, oraz uczniów, którzy mogą się pochwalić najlepszymi wynikami w nauce.

 Wyróznienie otrzymali również najlepsi sportowcy, którzy zostali nagrodzeni przez Burmistrza Głuchołaz i Radę Miejską. Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie z klas I- III, którzy w ogólnopolskim konkursie matematycznym LEON zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w Polsce. Brawo !!!Uczniowie z najwyższą frekwencją zostaną nagrodzeni na koniec roku nagrodą pienięzną Dyrektora Szkoły. Ci sami uczniowie oraz uczniowie osiągający bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu pojadą na wycieczkę do zaprzyjażnionej szkoły w Staniszewie ( Kaszuby), których uczniów i nauczycieli gościliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Wycieczkę całkowicie zrefunduje Stowaryszenie Wspierania Inicjatyw PSP 2 i Rada Rodziców przy PSP2. Gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów, samozaparcia i siły do pokonywania trudności
Uroczysy apel uświetnili uczniowie klasy VI b, którzy zaprezentowali trailer przedstawienia przygotowanego przez p. Małgorzatą Kajdan. Wystąpiła również Iga Hojda, która wyśpiewała I miejsce podczas Gminnnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Elżbieta Bekier

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube