Nasze miasto miało zaszczyt gościć uczestników Międzynarodowego Biegu Pokoju – sztafety #PeaceRun, która przemierza świat, niosąc przesłanie jedności i przyjaźni między narodami.
Z płonącą Pochodnią Pokoju do naszej szkoły przybyła grupa biegaczy-wolontariuszy z różnych zakątków świata. Goście najpierw spotkali się z władzami miasta i mieszkańcami Głuchołazy - Miasto i Gmina na Rynku, a potem pani Magda Wolak, z uczniami Dwojki i zawodnikami MULKS Juvenia Głuchołazy przybiegla z ze sztafetą do naszej szkoły.
Symboliczny ogień został przekazany władzom miasta i uczniom, którzy z dumą trzymali pochodnię pokoju wśród swoich rówieśników, dając wyraz solidarności i wspólnej troski o pokój na ziemi.
Podczas spotkania z uczniami, międzynarodowi goście – z Polski, Mongolii, Anglii, Czech i Słowacji – poprzez zabawy, opowieści i wspólne działania pokazali, że bez względu na pochodzenie czy język, możemy budować mosty porozumienia, życzliwości i współpracy.
Nasza szkoła została również uhonorowana tytułem „Posłańca Pokoju” za promowanie wartości pokoju, przyjaźni i wzajemnego zrozumienia 🤝❤️. Pochodnia Pokoju, przekazywana z rąk do rąk, stała się symbolem jedności i nadziei 🔥✨.
To niezwykłe wydarzenie, choć krótkie, zostawiło trwały ślad w sercach dzieci i nauczycieli – jako piękne przypomnienie, że pokój zaczyna się od małych gestów i otwartości na drugiego człowieka.
Po przywitaniu ekipy Peace Run w naszej szkole, uczestnicy Peace Run 2025 udali się w dalszą część biegu z pochodnią, w kierunku Czech, gdzie na granicy przywitaniu ich mieszkańcy Czech z panią Starostą miasta Jesenik.
Elżbieta Bekier