Szkolne wydarzenia

Pełni emocji, w radosnej atmosferze zakończyliśmy piątkowy dzień 29 września. Z pewnością dzień ten przeszedł do historii. Kolejny Dzień Patrona już za nami. Było uroczyście, patriotycznie, zabawnie i czasami wzruszająco.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i jak zwykle były to wszystkie cztery zwrotki, za co otrzymaliśmy wiele pochwał. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Głuchołaz- Edward Szupryczyński oraz rodzice, zwłaszcza uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu już oficjalnie zostali przyjęci w grono uczniów naszej społeczności szkolnej. Na początku uroczystości uczniowie klasy III c oraz gościnnie III a i III b zaprezentowali bajeczne przedstawienie pt. „W szkolną podróż wyruszamy”, którym przywitali uczniów klas pierwszych i zabrali ich na „Okręt Szkolny”.W przedstawieniu wystąpili również rodzice uczniów z klasy III c. Piękną dekorację i przedstawienie przygotowała pani Joanna Rogalska wraz z rodzicami.

Następnie, uczniowie klas pierwszych oraz ich wychowawczynie: p. Agnieszka Podkowska i p. Jolanta Midor przywitali całą społeczność szkolną piosenką.

Po części artystycznej rozpoczęło się pasowanie dzieci z klas pierwszych na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach. Uczniowie wygłosili przysięgę oraz tradycyjnie, każdy musiał zjeść plasterek cytryny. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie na nową podróż „Czarodziejski Kuferek”.

Po pasowaniu odbył się apel historyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły – Józefa Wybickiego. Bardzo wzruszające przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VII b pod opieką pani Iwony Midor i Joanny Szczeblowskiej. Oprawę muzyczną i dekorację przygotowała pani Joanna Szczeblowska.

Na koniec części oficjalnej został rozstrzygnięty konkurs pt.” Wokół Józefa Wybickiego i

Hymnu Polskiego”. Konkurs plastyczny wygrali Hania Sikora z klasy IV a i Mateusz Sikora z klasy VII a, a konkurs literacki Aleksandra Łukaszewska z klasy IV d. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

W drugiej części „Święta szkoły” odbył się festyn, podczas którego dzieci ze wszystkich klas prezentowały na scenie swoje umiejętności artystyczne. Festyn prowadziły: Martyna De Cao i Wiktoria Paszkowska przygotowane przez p. Agnieszke Podkowską. W tym czasie, na boisku szkolnym, Wolontariusze ze Służby Maltańskiej przeprowadzali szkolenie z pierwszej pomocy, a podopieczni p. Grzegorza Ptaka zaszczepiali w dzieciach bakcyla rowerowego, korzystając z profesjonalnego sprzętu klubowego. Natomiast w innej części boiska dzieci bawiły się ciekawymi gadżetami dostarczonymi przez p. Artura Wiktorskiego. Dużo radości sprawiła dzieciom obecność pracowników PSP, którzy przyjechali do nas wozem strażackim. Tajniki tego wozu i zakamarki poznały dzieci wzdłuż i wszerz.

W pewnym momencie … na boisko szkolne przyleciał tajemniczy „Smokuś” ze swoją piękną partnerką i rozpoczęli zabawę z całą społecznością szkolną. Były olbrzymie banki mydlane, zabawa z chustą Klanza oraz inne „hopsasanki” z uroczymi gośćmi.

Na koniec, co już stało się tradycją odbyły się rozgrywki sportowe - wyścigi rzędów: Nauczyciele, rodzice oraz uczniowie – chłopcy i dziewczęta. Zawodnicy musieli wykonać dziesięć konkurencji, które do łatwych nie należały, ale na pewno przyniosły dużo śmiechu. Rywalizację wygrała drużyna nauczycieli, ale różnica punktowa do rodziców była minimalna.

Pysznym dodatkiem do zabawy były niesamowite ciasta i galaretki przygotowane przez rodziców oraz kiełbaska i kaszanka na gorąco. Dla dzieci w tym dniu pan Andrzej Macjon serwował watę cukrową GRATIS!!! W tym dniu, dzięki Wam na twarzach dzieci gościło wiele uśmiechu.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie ciasta oraz za wszelką pomoc przy realizacji Festynu. Dziękujemy również: p. Grzegorzowi Ptak, Arturowi Wiktorskiemu, Danielowi Musiał, Andrzejowi Macjonowi, pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Wolontariuszom Służby Maltańskiej.

Zobacz filmiki :