• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Święty Mikołaj, dnia 6 grudnia obchodził swój szczególny dzień. Wielu uczniów czekało na niego z utęsknieniem przez cały rok. Czy wiecie skąd wywodzi się współczesna tradycja?

Święty Mikołaj zasłynął jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym; wszystkie dobra, jakie posiadał rozdawał ubogim. Co ciekawe, Mikołaj swoje dary przekazywał anonimowo, co dowodzi jego bezinteresowności.

W XIX wieku na ziemiach polskich święty Mikołaj odwiedzał domy wraz z aniołkiem i diabłem. W trakcie wizyt przepytywał najmłodszych z pacierza i dopytywał rodziców o sprawowanie ich pociech. Grzeczne dzieci otrzymywały tego dnia słodycze; z kolei te, które zachowywały się nieodpowiednio dostawały rózgi. 

Tak jak wszędzie, tak i w naszej szkole obchodziliśmy ten przemiły dzień . Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. Był to również „Dzień bez pytania” , czyli każdy kto miał mikołajkową czapkę na głowie był zwolniony z odpowiedzi ustnych.

Dla uczniów wszystkich klas ten dzień na pewno był wyjątkowy i inny niż wszystkie. Niektóre klasy były w kinie, inne na wycieczkach, a niektóre miały spotkanie z Mikołajem w szkole. Uczniowie klasy VII a zrobili sobie fantastyczne prezenty, które musiały być zrobione własnoręcznie, a ich koszt nie mógł przekroczyć 5 zł. Inny pomysł na ten dzień mieli uczniowie klasy III c. Każdy mały pomocnik Mikołaja z klasy 3c wykonał samodzielnie piękną świąteczną kartkę dla chorej na serduszko koleżanki, z Marzycielskiej Poczty - Wiktorii Mering , która mieszka na Kaszubach . Dzieci napisały również list , w którym życzą dziewczynce dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy. Uczniowie Natan Puzio z III a i Oskar Puzio z III c wykonali z mamą przepięknego Mikołaja bardzo dużych gabarytów, którego podarowali szkole. Klasy I a, II a i III b spotkały Mikołaja w terenie, we Wrocławiu na Jarmarku Bożonarodzeniowym i w autobusie. Natomiast uczniowie klasy I b przeżyli niezwykłą przygodę w Castoramie w Nysie .Otóż, gdy ciężko pracowali przy wykonywaniu pięknych karmników, przyszedł do nich Mikołaj i obdarował paczkami.

Był to dla nas wszystkich niezwykły dzień. Okazuje się, że Mikołaja można spotkać wszędzie, nawet w autobusie,

a najczęściej, to gości w naszych sercach :)

Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube