• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

 W dniu 15 grudnia 2017r., w Publicznej  Szkole Podstawowej nr 2 w Głuchołazach odbyło się podsumowanie programu profilaktycznego  „Sięgnij po zdrowie”.
 POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ – SIĘGNIJ PO ZDROWIE
Program jest również częścią składową programu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Opolu „Pomyśl, zanim spróbujesz”. Zakres wszystkich działań obejmował miesiące: listopad i grudzień. Głównym celem programu było uświadomienie dzieciom, jakie skutki niesie za sobą zażywanie  środków odurzających, takich jak: alkohol i narkotyki, czy nikotyna oraz promocja zdrowego stylu życia.

W ramach programu w dniu 17 listopada  zrealizowano w szkole projekt edukacyjny „Dzień Zdrowego Stylu Życia”. W tym dniu uczniowie oglądali filmy o tematyce zdrowotnej oraz wspólnie przygotowali i zjedli „ Zdrowe śniadanie”. Po śniadaniu uczniowie klas siódmych wyruszyli ulicami miasta i przeprowadzili  happening – „Zamiast papierosa zjedz Mekintosza”. Ze śpiewem na ustach maszerowali ulicami miasta, odwiedzili różne instytucje i zachęcali  do zdrowego stylu życia. Napotkanym przechodniom uczniowie zamiast papierosa proponowali jabłko.
    Podczas uroczystego apelu  w dniu 15 grudnia 2017r., wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy i  atrakcyjne nagrody, które sprawiły dzieciom dużo radości. Pani Joanna Janusz z p. J. Szczeblowską przygotowały z uczniami klasy VII b przedstawienie  dot. profilaktyki alkoholowej, za co im bardzo dziękujemy. Przedstawienie było fantastyczne i wywołało u zgromadzonej widowni wielki aplauz.

 WYKAZ NAGRODZONYCH UCZNIÓW

https://www.youtube.com/watch?v=yL-0ByShk-M

Dziękujemy  Burmistrzowi Głuchołaz oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za  zrefundowanie zakupu nagród dla uczniów. Akcja przebiegała pod hasłem  – „Bez alkoholu, narkotyków, nikotyny – akcja Banan”.

Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube