• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Dzisiaj, 6 lutego na całym świecie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przebiegał on pod hasłem TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI. Uczniowie naszej szkoły przeżyli ten dzień wyjątkowo.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty informujące o tym dniu. Każdy chętny uczeń przyszedł do szkoły przebrany za wirusa komputerowego i "legalnie" spacerował po korytarzach i salach lekcyjnych, a komisja wybierała ten najciekawszy strój.

Pomysłowość dzieci i nauczycieli na wygląd wirusa komputerowego przerosła jednak oczekiwania jury. Były wirusoroboty, wirusostworki i wirusopotworki. Wyniki zostaną podane 7 lutego.

W klasach I-III każdy uczeń  przy wejściu do szkoły otrzymał naklejkę o kulturze w Internecie, którą przykleił sobie na bluzkę. Następnie odbyła się lekcja ze znanym kierowcą rajdowym poświęcona różnym formom internetowych zagrożeń, takich jak: cyberprzemoc, spotkania z osobami znanymi wyłącznie z Internetu, upublicznianie danych osobowych, piractwa w Sieci i nadmiernego korzystania z Internetu.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i udzielały prawidłowych odpowiedzi na poszczególne tematy. Na koniec, w klasach, uczniowie wykonali prace plastyczne na temat "Bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu".

W klasach IV-VII temat bezpiecznego korzystania z Internetu będzie jeszcze kontynuowany na lekcjach wychowawczych, gdzie nauczyciele wykorzystają program edukacyjny "3...2...1...Internet".

Na pewno, po takim dniu i lekcjach nasze dzieci  będą mądrze korzystać z Internetu.                  

J.M. i M.K.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube