• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W dniach 11.03.-16.03.2018 roku uczniowie naszej szkoły w ramach Projektu „Sport dla wszystkich” wzięli udział w obozie narciarsko-snowboardowym w Skiareal Dolni Morava (Czeska Republika).

Obóz był sfinansowany ze środków unijnych z funduszy Euroregionu Pradziad. W obozie w którym wzięło udział 48 uczestników oprócz uczniów naszej szkoły ( opiekun Krzysztof Kowalczyk) udział wzięli uczniowie ze: Szkoły Podstawowej w Zlatych Horach, Paczkowa oraz Gimnazjum Nr 1 w Głuchołazach (opiekunowie: Wiesław Nieziołek i Maciej Grubiak). Obóz był doskonałą okazją do opanowania techniki jazdy na nartach i snowboardzie szczególnie dla dzieci zaczynających od podstaw. W trakcie obozu uczniowie, którzy po raz pierwszy rozpoczynali swoją przygodę z nartami pod opieką instruktorów opanowali umiejętność jazdy na nartach na tyle dobrze, że w ostatnim dniu zjeżdżali już z najwyższego szczytu Slamnik1232 m n.p.m. Na koniec obozu odbyły się zawody w których uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. W kategorii dziewcząt początkujących 2 miejsce zajęła Aleksandra Lisoń (kl.V b), a w tej samej kategorii wśród chłopców 1 miejsce zajął Tomasz Lisoń (kl.V b), a drugie miejsce zajął Jan Wodała (kl. III b). Również starsi koledzy z PG1 z Głuchołaz zajmowali czołowe miejsca. Grzegorz Ludwa wygrał zjazd w kategorii zaawansowani oraz Wojciech Warzecha zwyciężył w kategorii snowboardowej.

         Pobyt w tak pięknej okolicy był również okazją do zwiedzenia największych atrakcji turystycznych tego regionu m.in.„Ścieżka w chmurach”, SPA w Hotelu Sport. Wieczorami odbywały się wspólne spotkania wszystkich uczestników, które pogłębiały integrację całej grupy. Wszyscy organizatorzy wyjazdu zadeklarowali chęć dalszej współpracy m.in. kontynuację nauki jazdy nanartach i snowboardzie dla uczniów. Było to już drugie wspólne przedsięwzięcie w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w ZlatychHorych. W czerwcu 2017 roku odbył się trzydniowy rajd kolarski na trasie Głuchołazy –CernaVoda (RychlebskieŚcieżki) - Złoty Stok – Paczków.

Najbliższą planowanym przedsięwzięciem będzie organizacja zawodów tenisowych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zlatych Horach i PSP2 w Głuchołazach, które odbędą się na przełomie maja i czerwca tego roku.

Krzysztof Kowalczyk

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube